Diploma’s voor onze praktijkleerlingen

Diploma’s voor onze praktijkleerlingen

Geplaatst op: dinsdag 18 juni 2019

Het was maandagavond 17 juni groot feest op school. De leerlingen van onze afdeling praktijkonderwijs mochten hun welverdiende diploma in ontvangst nemen. Als eerste school in de regio hebben we een diploma-uitreiking ingevoerd voor deze leerlingen. Jarenlang verlieten praktijkleerlingen in Nederland namelijk de middelbare school zonder diploma. Minister Slob van onderwijs gaf vorig jaar aan de wet te willen veranderen. Hoewel dat nog niet gebeurd is, hebben we alvast de eerste stap gezet.

“We vinden het belangrijk dat onze leerlingen zich volwaardig voelen. Een diploma hoort daarbij”, aldus Arie Derks, teamcoördinator bovenbouw. “Toen we onze leerlingen eind vorig jaar vertelden dat ze een echt diploma zouden gaan krijgen, waren ze erg blij”, vertelt Marja Stevens, coördinator onderbouw. “We wilden daar nog dit schooljaar werk van maken.”

“Bij het diploma hoort een portfolio, waarin bijlagen en certificaten verzameld zijn”, legt afdelingsdirecteur Edwin Vijn uit. “De portfolio’s zijn per leerling anders, omdat elke leerling op het praktijkonderwijs een individueel traject volgt. Onze leerlingen hebben hard gewerkt en verdienen het om hun schoolcarrière af te sluiten met een officieel document, net als elke andere middelbare scholier.”

Veertig vijfde- en zesdejaars praktijkleerlingen gaan de school verlaten. “Voor ongeveer de helft van de leerlingen hebben onze docenten passend werk gevonden”, vertelt Arie Derks. “De andere helft gaat verder op het MBO. Twaalf van deze schoolverlaters hebben dit jaar hun MBO Entree-diploma behaald op het Fioretti College. Daarnaast hebben 17 leerlingen uit het vijfde jaar gekozen om ook een zesde jaar te doen op onze school.”

Bekijk al het nieuws